Konferencja 2015

Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej

Podstrony:

Prawo. Sport. Finanse. Regulacje prawne jako instrument optymalizujący zarządzanie sportem.

logo

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego odbędzie się w Warszawie w dniu 20 marca 2015 r. (piątek) na Wydziale Prawa i Administracji UW.

https://www.facebook.com/events/599645726834313

Panele eksperckie tegorocznej Konferencji będą poświęcone w szczególności zagadnieniom dotyczącym prawnych i finansowych aspektów:

  1. Ustawy hazardowej;
  2. Rynku transmisji wydarzeń sportowych;
  3. Bezpieczeństwa imprez masowych;

Podczas Konferencji odbędą się również panele studencko-doktoranckie;

Zadaniem Konferencji jest wyznaczenie standardów dalszego rozwoju sportu na wielu płaszczyznach. Jesteśmy przekonani, że w obecnej sytuacji takie wydarzenie jest potrzebne, ponieważ w świecie sportu funkcjonuje wiele aktów prawnych, które utrudniają funkcjonowanie podmiotów działających w szeroko rozumianym środowisku sportowym.

Wydarzenie stanowi analizę współczesnego prawa sportowego i próbę identyfikacja problemów, z jakimi boryka się środowisko polskiego sportu, a następnie wypracowanie odpowiednich rozwiązań, które będą zarówno oryginalne, różnorodne, jak i przemyślane.

Pogłębienie wiedzy uczestników (zarówno prelegentów, jak i słuchaczy) na temat prawa sportowego to szansa rozwoju tej dziedziny i perspektywy na przyszłość. Cele te planujemy osiągnąć poprzez twórczą dyskusję w gronie zaproszonych przez nas wybitnych osobowości ze świata prawa, sportu i biznesu.

Tematyka tegorocznej konferencji stanowi odpowiedź na intensywny wzrost zainteresowania obszarem prawa sportowego, dający się zaobserwować w ostatnich latach, zarówno wśród teoretyków, jak i praktyków prawa. Jako organizatorzy, dostrzegamy potrzebę  naukowego określenia wyzwań stojących obecnie przed tą dyscypliną prawa oraz konieczność znalezienia właściwych rozwiązań legislacyjnych, odpowiadających na te wyzwania.

Temat ten, w szczególności poprzez nacisk położony na konieczność poszukiwania praktycznych rozwiązań w procesie tworzenia i stosowania prawa, dotyka kluczowych obecnie wyzwań stojących przed prawem sportowym. Prawo, sport i finanse, to trzy dziedziny, które należy rozpatrywać łącznie. Tylko wieloaspektowa analiza tych zagadnień pozwoli na osiąganie korzyści przez każdy wymieniony wyżej sektor. Realizacja założeń biznesowych (wobec powszechnego obecnie zjawiska komercjalizacji aktywności sportowej), oraz interes podmiotów zaliczających się do szeroko pojętego ruchu sportowego, wymaga od ustawodawcy racjonalnego podejścia i znalezienia tzw. „złotego środka”.

Przewiduje się wydanie pokonferencyjnej publikacji w formie książkowej (zawierającej artykuły prelegentów, którzy wyrażą chęć partycypacji w takim przedsięwzięciu).

Swój udział w Konferencji zapowiedziało liczne grono ekspertów w zakresie szeroko rozumianego prawa sportowego, w tym pracownicy naukowi oraz praktycy, a także przedstawiciele polskich związków sportowych. Obok wystąpień eksperckich odbędą się także panele studencko-doktoranckie.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Konferencja 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s