Panele eksperckie

Na konferencji swoje wystąpienia będą mieć uznani eksperci prawa sportowego oraz przedstawiciele związków sportowych, a także politycy. Przedstawiamy ich sylwetki.

cwiakZbigniew Ćwiąkalski

Pro­fe­sor nad­zwy­czaj­ny. Pra­cow­nik naukowy Uni­wer­sy­te­tu Ja­giel­loń­skie­go, Uniwersy­te­tu Rze­szow­skie­go oraz Wyższej Szko­ły Pra­wa i Ad­mi­ni­stra­cji
w Przemy­ślu, Wy­dział Za­miej­sco­wy
w Rzeszo­wie. Współ­au­tor ko­men­ta­rzy do ko­dek­su karne­go i usta­wy o pra­wie autorskim. Zajmu­je się spra­wa­mi
z zakresu pra­wa kar­ne­go, go­spo­dar­cze­go oraz pra­wa han­dlo­we­go. W latach 2007–2009 minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Prezes Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

RapackiAdam Rapacki

Generał Policji , od 2007 r. do 2011r. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, od 2011 r. do 2012 r. wiceminister spraw wewnętrznych. Zajmował się problematyką przestępczości zorganizowanej, gospodarczej i narkotykowej, m.in. w latach 1996–1997 był dyrektorem Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Głównej Policji, a w latach 1997–1999 organizatorem i pierwszym dyrektorem Biura do spraw Narkotyków Komendy Głównej Policji, na bazie którego utworzono Centralne Biuro Śledcze. Autor obowiązującej ustawy o imprezach masowych. Obecnie wspólnik zarządzający Kancelarii Bezpieczeństwa Rapacki i Wspólnicy.

DróżdżMateusz Dróżdż

Prawnik oraz wykładowca Uczelni Łazarskiego. Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Członek Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Autor zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współpracuje z klubami sportowymi, związkami sportowymi oraz stowarzyszeniami kibiców. Autor licznych publikacji z zakresu bezpieczeństwa imprez masowych.

ŁapińskiDariusz Łapiński

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Poczdamskiego, wieloletni pracownik naukowy polsko-niemieckiego Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
W latach 2008-12 odpowiedzialny za społeczne projekty współpracy z kibicami w rządowej spółce PL.2012 koordynującej proces przygotowań Polski do UEFA EURO 2012™. Od 2013 roku Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

AdamskiMateusz Adamski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Na początku kariery redaktor portalu GazetaPrawna.pl. Od 2012 roku redaktor Działu Prawo „Rzeczpospolitej”.

Specjalizuje się w prawie cywilnym i ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

DąbrowskiKrzysztof Dąbrowski

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim.  W latach 2004-2006 pracownik Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Od 2007 roku związany z Urzędem Wojewódzkim.

Paweł Strawiński
Adiunkt w Katedrze Statystyki i Ekonometrii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 r. pracuje też jako ekspert w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Autor publikacji naukowych z zakresu finansowania edukacji,a także artykułu dotyczącego ekonomicznych determinantów uczestnictwa
w sporcie. Od wielu lat prowadzi na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW zajęcia dotyczące problematyki ekonomii sportu.

LaskowskiJakub Laskowski

Pełnomocnik Zarządu ds. Prawnych i Projektów Biznesowych jednego z największych i najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich – Legii Warszawa. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz LLM Corporate Governance and Financial Regulations na University of Warwick w Wielkiej Brytanii, obecnie jest na IV roku studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w zakresie fuzji przejęć, rynków kapitałowych, prawa spółek handlowych oraz prawa sportowego, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji dotyczących piłki nożnej,
a doświadczenie zawodowe zdobywał min. w kancelarii Weil Gotshal & Manges.

WarchołMarcin Warchoł

Doktor nauk prawnych. Stopień uzyskany w 2009 roku w Katedrze Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2004). Absolwent Szkoły Prawa Włoskiego i Europejskiego, prowadzonej przez WPiA UW oraz Uniwersytetu w Catanii, Neapolu i Mediolanie. Od 2009 adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego WPiA UW. Obecnie współpracuje z kancelarią prawniczą Elżanowski, Cherka & Wąsowski.

wąsowskiKrzysztof Wąsowski

Adwokat i doktor nauk prawnych. Adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz wspólnik kancelarii prawniczej Elżanowski Cherka & Wąsowski. Specjalista w zakresie prawa procesowego, ceniony ekspert z zakresu prawa własności intelektualnej i mediów elektronicznych oraz prawa ochrony środowiska. Obrońca m.in. Piotra „Starucha” Staruchowicza.

 

RomanaRomana Troicka-Sosińska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny. W swej praktyce zawodowej zajmuje się m.in. zagadnieniami związanymi z prawem sportowym. Obecnie Sekretarz i arbiter w Trybunale Arbitrażowym do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, a także członek władz Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego. Była mistrzyni i rekordzistka Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Paweł Granecki
Adwokat, wspólnik w Broniszewski & Granecki Kancelaria Adwokacka Sp.j. Arbiter
w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim, specjalista
w zakresie prawa cywilnego i prawa sportowego, autor publikacji naukowych z dziedziny prawa cywilnego i handlowego.

Karol Borchólski
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.  Absolwent Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor artykułów i publikacji z zakresu przestępczości stadionowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s