Konferencja 2014

Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego było organizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Sportowego:

„WSPÓŁCZESNE WYZWANIA PRAWA SPORTOWEGO- POMIĘDZY KULTURĄ, BIZNESEM A POTRZEBĄ BEZPIECZEŃSTWA”

Konferencja odbyła się w Warszawie w dniach 20-21 marca 2014 r. (czwartek-piątek) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem Konferencji było przeprowadzenie dogłębnej analizy problemów współczesnego prawa sportowego oraz wypracowanie i przedstawienie diagnoz, które będą zarówno oryginalne, różnorodne, jak i przemyślane. Organizatorom zależało także na pogłębieniu wiedzy uczestników – zarówno prelegentów, jak i słuchaczy- na temat prawa sportowego, w szczególności zagadnień dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych, sportu w ujęciu prawnomiędzynarodowym oraz marketingu i ekonomii sportu.

Podczas Konferencji odbyły się trzy zasadnicze bloki tematyczne:
1. Bezpieczeństwo imprez masowych
2. Sport w ujęciu międzynarodowym
3. Ekonomia i marketing w sporcie

Udział w Konferencji wzięło liczne grono ekspertów w zakresie szeroko rozumianego prawa sportowego, w tym pracownicy naukowi oraz praktycy, a także przedstawiciele polskich związków sportowych. Obok wystąpień eksperckich odbyły się także panele studencko-doktoranckie.

Pierwsza konferencja organizowana przez KN „Ius et Sport” odniosła ogromny sukces, udało nam się zgromadzić największe osobistości związane ze sportem i nauką. Patronem tego wydarzenia był Polski Związek Piłki Nożnej, a zaproszeni goście (m.in. prof. Zbigniew Ćwiąkalski, gen. Adam Rapacki, Marcin Fijałkowski – Baker&McKenzie, Jakub Laskowski – Legia Warszawa), zagwarantowali wysoki poziom merytoryczny, który stał się asumptem do stworzenia unikalnych wniosków i rozwiązań.

Zobacz:
Program konferencji
Eksperci
Prelegenci paneli studencko-doktoranckich
Partnerzy konferencji

Jedna uwaga do wpisu “Konferencja 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s