Korupcja w polskiej piłce – mec. Tomczak

Zapraszamy na kolejne spotkanie Koła! Tym razem będziemy gościć mec. Michała Tomczaka, przewodniczącego Wydziału Dyscypliny PZPN w latach 2007-2008, który przybliży nam mechanizmy działania korupcji w polskiej piłce.

EVENT FB

Spotkanie odbędzie się 25 listopada o 18:30, tradycyjnie w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, s. A3. Spotkanie ma charakter otwarty.

mec. Michał Tomczak – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1984 roku odbył aplikację sądową a w 1988 aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Płocku. W 1991 otworzył własną kancelarię adwokacką, w latach 1993-94 był wspólnikiem w spółce Kancelaria Prawnicza Banku Handlowego i Partnerzy. Od 1995 roku prowadzi w Warszawie własną kancelarię adwokacką Tomczak i Partnerzy.

Strona Kancelarii: www.tomczak.pl
Prawo piłki nożnej: http://ppn.tomczak.pl/
Twitter: https://twitter.com/Tomczakoprawie

W latach 80. Tomczak był dziennikarzem sportowym, specjalizował się w felietonach nt. piłki nożnej pisanych dla kolumny sportowej dziennika Rzeczpospolita.

Działał w opozycji antykomunistycznej, za co został odznaczony przez premiera Jerzego Buzka.

Od 14 czerwca 2005 do 29 listopada 2005 był pierwszym w historii prezesem spółki Ekstraklasa SA. Pełnił swą funkcję tymczasowo – do czasu zwołania Walnego Zgromadzenia. Na tym stanowisku został zastąpiony przez Andrzeja Rusko.

24 stycznia 2007 został mianowany przez kuratora PZPN Andrzeja Rusko przewodniczącym Wydziału Dyscypliny, zastępując Krzysztofa Malinowskiego. Za jego kadencji WD PZPN wydał pierwsze decyzje o ukaraniu dyscyplinarnym klubów zamieszanych w aferą korupcyjną (Arka Gdynia, Górnik Łęczna, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Górnik Polkowice, Zawisza Bydgoszcz SA, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź i Zagłębie Lubin). Funkcję pełnił do 31 stycznia 2008.

Strona Kancelarii: www.tomczak.pl
Prawo piłki nożnej: http://ppn.tomczak.pl/
Twitter: https://twitter.com/Tomczakoprawie