Prawne aspekty zatrudniania zawodników w polskich klubach piłkarskich – relacja

19 listopada na kolejnym spotkaniu Koła gościliśmy prawników Legii Warszawa – Jakuba Laskowskiego i Grzegorza Knapa, którzy opowiedzieli o prawnych aspektach zatrudniania zawodników przez polskie kluby piłkarskie.

Jakuba Laskowskiego mieliśmy przyjemność gościć w ubiegłym roku akademickim na spotkaniu, na którym mecenas mówił o postępowaniu Legii przed UEFA (słynny case z Celtikiem) – wtedy wydarzenie przyciągnęło liczną widownię i również tym razem sala zapełniła się niemal po brzegi. Czwartkowe spotkanie było o tyle szczególne, że razem z mec. Laskowskim wystąpił jeden z założycieli naszego Koła, od tego roku prawnik Legii Grzegorz Knap.

Obydwaj goście interesująco zaznajomili zebranych z najrozmaitszymi kwestiami dotyczącymi zatrudniania zawodników w realiach polskiej ligi. Dzielili się wieloma przykładami praktycznymi, które ilustrowały oraz stanowiły uzupełnienie przedstawianych zagadnień teoretycznych, przede wszystkim okoliczności warunkujące zawieranie i rozwiązywanie kontraktów, regulacje prawne determinujące różne aspekty związane z zatrudnianiem piłkarzy w klubach (najważniejsze z aktów, jakie były omawiane to uchwały PZPN – III/54 z 27 marca 2015 r. oraz VIII/124 z 14 lipca 2015 r., jak również FIFA Regulations on the Status and Transfer of Players).

Nasi goście przygotowali też konkurs pytań, na które poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone legijnymi gadżetami – można było zgarnąć m.in. kalendarze, kubki, szaliki czy notesy.

Gościom jeszcze raz dziękujemy za interesującą prelekcję, a wszystkim przybyłym na spotkanie – za tak liczną obecność.

Więcej zdjęć dostępnych jest pod linkiem –> Relacja zdjęciowa ze spotkania na portalu Facebook.