Prawne aspekty zatrudniania zawodników w polskich klubach piłkarskich

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Koła Nakowego „Ius et Sport” na spotkanie z prawnikami Legii Warszawa, Jakubem Laskowskim oraz Grzegorzem Knapem, którzy przybliżą nam prawne aspekty zatrudniania zawodników w polskich klubach piłkarskich.

https://www.facebook.com/events/1731312377102933/

Spotkanie odbędzie 19 listopada o godz. 20:00 w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, s. 1.4. Spotkanie ma charakter otwarty.

Jakub Laskowski – od 2013 roku Pełnomocnik Zarządu ds. Prawnych i Projektów Biznesowych Legii Warszawa S.A. W latach 2009 – 2013 prawnik w warszawskim biurze kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Członek Komisji Prawnej Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Piłkarksich (ECA).

Laskowski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (2008). W latach 2007 – 2008 studiował prawo na Universidad Complutense w Madrycie. W 2009 r. ukończył studia LLM Corporate Governance and Financial Regulations na University of Warwick w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest studentem IV roku studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim.

Grzegorz Knap – od 2015 roku prawnik Legii Warszawa. Jeden z założycieli Koła Naukowego „Ius et Sport”. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc pracy magisterskiej pt.: „Zaskarżanie decyzji dyscyplinarnych polskich związków sportowych”.

Absolwent Centrum Prawa Amerykańskiego współorganizowanego przez Wydział Prawa Uniwersytetu Floryda im. Fredicka G. Levina wraz z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2014) oraz seminarium Introduction to European Bussines Law organizowane przez Uniwersytet w Lund.

Od 2015 roku aplikant adwokacki w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Podczas studiów doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z warszawskimi kancelariami prawnymi oraz odziałem zagranicznego banku.