Warsztaty z bezpieczeństwa imprezy masowej II – relacja

12 listopada odbyło się drugie spotkanie w ramach warsztatów z bezpieczeństwa imprezy masowej, które poprowadził dla nas dr Mateusz Dróżdż.

Nasz ekspert przedstawi nam jak zorganizować imprezę masową, taką jak mecz piłkarski czy koncert. Doktor opowiedział o wymaganych dokumentach, terminach i obowiązkach nakładanych przez organy władzy publicznej oraz przedstawił najczęstsze problemy, z którymi mierzą się organizatorzy imprez.

Na pierwszym spotkaniu skupiliśmy się na ogólnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem imprez z uwzględnieniem niedawnej nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dr Mateusz Dróżdż – radca prawny, prawnik of Counsel oraz pracownik akademicki, w tym Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Gospodarczego). Wykładowca programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową. Były prawnik amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland.

Twórca jednego z projektu zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współpracuje ze związkami sportowymi, klubami piłkarskim oraz stowarzyszeniami kibiców. Autor licznych publikacji (w tym komentarza do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), opinii prawnych oraz rekomendacji z zakresu imprez masowych.

Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English.

Członek Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University. Laureat licznych konkursów prawniczych, w tym laureat nagrody stypendium naukowego przyznawanego przez Minister do spraw Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Najmłodszy laureat konkursu Rising Star 2013, organizowanego przez Gazetę Prawną.