Bezpieczeństwo imprezy masowej II – warsztaty praktyczne

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie w ramach warsztatów poświęconych bezpieczeństwu imprez masowych, które poprawadzi dla nas radca prawny dr Mateusz Dróżdż.
 
Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godz. 20:00., w sali 2.3 w Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4). Po spotkaniu oczywiście zapraszamy na wyjście integracyjne :)

 
Na pierwszym spotkaniu skupiliśmy się na ogólnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem imprez z uwzględnieniem niedawnej nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Spotkanie 12 listopada będzie miało charakter czysto praktyczny – nasz ekspert przedstawi nam jak zorganizować imprezę masową, taką jak mecz piłkarski czy koncert.
 
Dr Mateusz Dróżdż – radca prawny, prawnik of Counsel oraz pracownik akademicki, w tym Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Gospodarczego). Wykładowca programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową. Były prawnik amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland.
 
Dróżdż
Twórca jednego z projektu zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współpracuje ze związkami sportowymi, klubami piłkarskim oraz stowarzyszeniami kibiców. Autor licznych publikacji (w tym komentarza do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), opinii prawnych oraz rekomendacji z zakresu imprez masowych.
 
Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Członek Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University. Laureat licznych konkursów prawniczych, w tym laureat nagrody stypendium naukowego przyznawanego przez Minister do spraw Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
Najmłodszy laureat konkursu Rising Star 2013, organizowanego przez Gazetę Prawną.