Warsztaty: Bezpieczeństwo imprezy masowej I – zagadnienia ogólne

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie warsztatowe poświęcone bezpieczeństwu imprez masowych, które poprowadzi dla nas radca prawny, dr Mateusz Dróżdż. Na środowym spotkaniu skupimy się na ogólnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem imprez z uwzględnieniem niedawnej nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

www.facebook.com/events/762177873927369/

Spotkanie odbędzie się 4 listopada, o godz. 18.30, w sali 07 w Collegium Iuridicum IV, tzw. Szara Willa. Po spotkaniu oczywiście zapraszamy na wspólne oglądanie LM :)

Dróżdż

Drugie spotkanie z dr Dróżdżem natomiast odbędzie się 12 listopada (czwartek) o godz. 20 i będzie miało charakter już czysto praktyczny – nasz ekspert przedstawi nam jak zorganizować imprezę masową, taką jak mecz piłkarski czy koncert.

Dr Mateusz Dróżdż – radca prawny, prawnik of Counsel oraz pracownik akademicki, w tym Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Gospodarczego). Wykładowca programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową. Były prawnik amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland.

Twórca jednego z projektu zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współpracuje ze związkami sportowymi, klubami piłkarskim oraz stowarzyszeniami kibiców. Autor licznych publikacji (w tym komentarza do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), opinii prawnych oraz rekomendacji z zakresu imprez masowych.

Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Członek Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University. Laureat licznych konkursów prawniczych, w tym laureat nagrody stypendium naukowego przyznawanego przez Minister do spraw Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Najmłodszy laureat konkursu Rising Star 2013, organizowanego przez Gazetę Prawną.