Proces licencyjny PZPN

Na ostatnim spotkaniu w 2014 roku gościliśmy Łukasza Wachowskiego, dyrektora departamentu rozgrywek krajowych w Polskim Związku Piłki Nożnej, który przedstawił nam proces licencyjny PZPN.

Gość rozpoczął od przedstawienia najważniejszych celów procesu licencyjnego, najważniejszych organów (w tym między innymi swojej roli jako Kierownika Działu Licencji, którym jest właśnie dyrektor departamentu rozgrywek krajowych PZPN), kryteriach licencjonowania, sankcjach i wielu innych aspektach proceduralnych. Podręcznik Licencyjny na sezon 2015/16 będzie dostępny dopiero na koniec stycznia, ale uczestnicy spotkania już poznali najważniejsze terminy procesu w przyszłym roku oraz, co istotne, zmiany, jakie zajdą względem dotychczasowych uregulowań.

Te czysto techniczne informacje Łukasz Wachowski wzbogacił omówieniem tzw. study case’ów, zaczerpniętych z naszej rodzimej ligi (ŁKS-u, która to sprawa ciągnie się już wiele lat, Górnika Zabrze czy Ruchu Chorzów) oraz z innych federacji UEFA (ciekawy kazus Timisoary).

Na koniec gość obdarował obecnych drobnymi upominkami. Prelegentowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będziemy mogli ponownie gościć go na spotkaniach naszego koła.