Ius et Sport na X Dniach Biznesu w Sporcie

10 i 11 grudnia w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej odbyła się X edycja Dni Biznesu w Sporcie. Organizatorem konferencji było Studenckie Koło Naukowe Zarządzania w Sporcie.

Pierwszy dzień konferencji stanowiły głownie warsztaty ze specjalistami z różnych dziedzin związanych ze sportem, m.in.: Tomasz Wolfke (komentarz sportowy).

Oprócz warsztatów 10 grudnia odbyły się również dwa panele wykładowe: Tomasz Półgrabski (Program budowy boisk Orlik. Wyzwania w zarządzaniu stadionem narodowym) oraz panel prawa sportowego, który został przygotowany przez Ius et Sport.

 mecenas Fijałkowski podczas swojego wystąpienia.

 

W panelu udział wzięli: mec. Marcin Fijałkowski (Ambush marketing czyli balansowanie na krawedzi”), mgr Mateusz Dróżdż („O ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych – słów parę, czyli o potrzebie natychmiastowych zmian”) oraz dr Krzysztof Wąsowski („Administracyjnoprawne aspekty zakazu klubowego”). Prelegenci są stałymi i sprawdzonymi gośćmi naszego Koła, co gwarantowało sukces panelu. Goście dostosowali swoje wystąpienia do zainteresowań publiczności, składającej się w większości z nie-prawników. Różnorodna tematyka wystąpień pozwoliła zaprezentować podczas „X edycji Dni Biznesu w Sporcie” spektrum zagadnień dotyczących prawa sportowego.

Jeden z prelegentów-faworytów Ius et Sport – Mateusz Dróżdż :)

Drugiego dnia konferencji odbyła się większość paneli wykładowych, m.in.: z Tomaszem Majewskim (rola ministerstwa i sponsorów w kształtowaniu budżetu mistrza sportowego) czy z Przemysławem Babiarzem (Praca dziennikarza na igrzyskach olimpijskich).

Serdecznie dziękujemy organizatorom konferencji za współpracę. :)