Spotkanie: Sport w mediach

KLaskowski

Sport w mediach

Problematyka zapewnienia dostępu do ważnych wydarzeń sportowych w otwartych programach telewizyjnych (event FB)
Duże zainteresowanie tematem wyrosło wraz z „zakodowaniem” przez stację-organizatora większości spotkań siatkarskich Mistrzostw Świata, które odbyły się w tym roku w Polsce.

Gościem Koła będzie Karol Laskowski, adwokat z Kancelarii Dentons, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu w Tilburgu. Pan mecenas specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i przemysłowej, prawie telekomunikacyjnym oraz prawie mediów. Nasz gość opowie o zagadnieniach dotyczących prawnych aspektów transmisji telewizyjnej z wydarzeń sportowych.

W swojej pracy zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej nadawcom telewizyjnym oraz dostawcom usług VoD, a także operatorom kablowym i przedsiębiorcom telekomunikacyjnym. Doradzał przy wielu przedsięwzięciach związanym z turniejem UEFA EURO 2012 (np. umowy sponsorskie, kwestie transmisji).

Pan Karol Laskowski jest autorem wielu publikacji dotyczących IP, prawa mediów czy prawa telekomunikacyjnego, m.in.: artykułu dla portalu LawInSport.com (http://www.lawinsport.com/blog/snr-denton-blog/item/the-importance-of-securing-public-access-to-major-sporting-events-poland-s-volleyball-blackout#references), który jest podstawą dla najbliższego spotkania.

Więcej informacji o prelegencie:
– http://www.dentons.com/pl/karol-laskowski
– http://www.lawinsport.com/item/karol-laskowski-llm

Polecamy również:

– informacje ze strony KRRiT dotyczące list ważnych wydarzeń w innych państwach UE: http://www.krrit.gov.pl/regulacje-prawne/polska/lista-waznych-wydarzen/

– oraz informacje o konsultacjach do rozporządzenia w sprawie listy ważnych wydarzeń wraz z tekstem projektu rozporządzenia Rady: http://www.krrit.gov.pl/regulacje-prawne/konsultacje-krrit/news,1214,zakonczone-konsultacje-rozporzadzenia-w-sprawie-listy-waznych-wydarzen.html